I saw the best minds of my generation destroyed by madness, starving hysterical naked,
-Allen Ginsberg, the best mind of his generation

Nebe

30. října 2017 v 20:24 | - zasněný básník |  promluvy do duše
Nebe

Slib, že nikdy nezevšedníš. Nejsi pro mě člověk, jsi mana. Mana, bez které bych nemohl existovat. Neměl důvod existovat. Slíbím ti, že neuteču. Nikdy ne bez tebe. Jsi mana. Nebeský nápoj plný těch nejstrašnějších hříchů. To ostatně nebe bývá. Jsi drogou, na které je mé srdce neovladatelně závislé. Celé mé tělo. Když tě nemá, kvílí, žadoní o tvé doteky. Věnuj mi je. Věnuj mi sebe. Věnuj mi svou pravou, nepopíratelnou existenci.Proč žijeme? Kvůli ostatním nebo kvůli sobě? A žijeme vůbec? Při umírání se nám naskytne jediný pohled na náš celý život. Na činy, zážitky, vášně a bolesti. Na svinstvo našich myslí. při umírání. Proto tě prosím, nech mě žít! A snaž se udržet krok.

A proto prosím všechny. Žijte! Buďte! Existujte! Ne pro ostatní. Pro sebe. Najděte sebe, snažte se pochopit sebe a nikdy, nikdy se nebojte dělat, co cítíte, že je to, to ono. To ono, které Vás dovede do nebe. Vašeho nebe. Nebe plného slastí stvořených pro Vás. Nebe Vaší duše.

Chybí mi tvé polibky. Chybí mi již, když se naše rty rozpojí a chybí mi, i když stále cítím chuť tvého jazyka. Slib, že mě nikdy nepřestaneš líbat.

Líbejte, Ochutnávejte čirou vášeň. Při líbání se duše, srdce a těla spojí. Poznávejte nejen sebe, ale i další lidskou bytost. Líbejte, jako by Vaše rty byly honosná brána ze zlata a Váš jazyk samotné, vznešené, to ono nebe. Vpusťte někoho do Vašeho nebe, nebuďte sobečtí. On na oplátku musí vpustit Vás.

Miláčku, moje nebe je pro tebe vždy otevřené.

Slib, že nikdy nezevšedníš. Ber mě na místa, která nejsou zakreslená na mapě, v hodinách, které jsou zapovězené a dělejme tam věci, které si sami vynalezneme.

Šokujte! Porušujte pravidla. Jednoty místa, času a děje. Začněte tím, že budete šokovat ostatní, ale pravda je, že teprve až budete šokovat sami sebe, dosáhli jste vítězství. Dosáhli jste rozšíření všech známých i neznámých lidských i nelidských hranic. Jste volní. Jste zproštěni limitů, předpokladů a norem lidské rasy. Jste volní! Dělejte co chcete, s kým chcete a kdy chcete a nezapomeňte, proč tohle vše chcete. Proč, že? Přece pro sebe.

Slib, že mě nikdy nepřestaneš milovat. Miluj mě. Ve dne v noci, v duši v srdci, jako zvíře i lidsky. Dej mi vášeň, která nikdy nevyhasne, nebezpečí, které mi neublíží a dobrodružství, díky kterému budu žít. Šukej mě! Tak dlouho a tak tvrdě, až se spojíme v jednoho, Naše duše ve studeném oceánu plující spolu v nekonečné mase svobody a vyššího uvědomění. Dáváš mi to, co jiní hledají celý život. Dáváš mi to, o čem lidé pochybují, že je skutečné. Ale já to cítil. Celého mě tím naplňuješ. Každá kapka má jiný význam, jiný smysl. Na všechny otázky, všechny odpovědi. Smysl lidského bytí. Já. My. Vše obsažené v kapkách nebeské many, která pomalu, ale s neuvěřitelnou energií naplňuje mou duši. Stoupá, výše až za hranice životů. Až jednou, stoupne do nebe. Kdy se to stane? Až při umírání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama